mds-system kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Kasa Fiskalna służą do rejestracji ewidencji obrotu sprzedawanych towarów lub usług oraz podatku należnego VAT. Pod pojęciem kasa fiskalna kryją się trzy rodzaje urządzeń.


Kasa Fiskalna rozumiana jako autonomiczne narzędzie liczące, pracujące samodzielnie z własną bazą towarową.


Drukarka Fiskalna, której podstawowym warunkiem pracy jest korzystanie z zewnętrznego oprogramowania i bazy towarowej umieszczonej na dedykowanym komputerze PC i przesyłania do niej informacji o każdej dokonanej operacji w celu wydrukowania paragonu sprzedaży.


Kasy specjalizowane to bileterki i kasy dołączane lub zintegrowane z taksometrem.


Autonomiczne jednostanowiskowe kasy fiskalne można podzielić na trzy grupy, w których podstawowym kryterium jest jej wielkość. A zatem są to : kasy fiskalne małe/mobilne, kasy średnie i kasy fiskalne systemowe. Nowoczesne wzornictwo, ergonomia, najnowsza technologia, funkcjonalność czy zastosowanie przy ich produkcji najwyższej jakości podzespołów, cechują wszystkie sprzedawane przez nas kasy ww. grup. Jakim więc wyznacznikiem powinniśmy się kierować przy wyborze. Na pewno jest to rodzaj i charakter prowadzonej przez podatnika działalności, środowisko pracy urządzenia oraz dzienne obciążenie ilością drukowanych paragonów.


Na rynku fiskalnym nie występują jak zwykło się sądzić narzędzia dedykowane do pracy jako: kasy fiskalne dla handlu, kasy fiskalne dla lekarzy, kasy fiskalne dla prawników, kasy fiskalne dla mechaników, fryzjerów, właścicieli gastronomii. Co najwyżej mogą być one polecane dla tych grup zawodowych.


Jeżeli masz wątpliwości czy pytania przed podjęciem decyzji zadzwoń lub przyjdź do nas. Jeśli natomiast chcesz zobaczyć, dotknąć swoją przyszłą kasę fiskalną – przyjdź koniecznie.